Nutiseadmed ja internet on saanud lahutamatuks osaks meie kooliteel ja vabal ajal. Need toovad meie eludesse uusi häid teadmisi ja meelelahutust, aga mõnikord kahjuks ka halba. Uuringute järgi kogeb Eestis kiusamist iga neljas kooliõpilane. Distantsõppel on nutiseadmete ja interneti roll suurem kui kunagi varem ja neljapäevases interaktiivses koolitunnis arutleme, kuidas kiusamist märgata, sellesse sekkuda ja mida igaüks saab selle ennetamiseks ära teha.

✅Arutelust saab osa võtta iga kooliõpilane! Trüki brauserisse sli.do, sisesta kood suurimjulgus ning jaga meiega enne tundi kas ja mismoodi oled kiusamisega kokku puutunud. Lugusid saab jagada anonüümselt ja saatekülalised jagavad nõuandeid olukordade lahendamiseks.

Lisaks kooliõpilastele sobib koolitund ka õpetajatele ja lapsevanematele. Tunni viivad läbi Kiusamisvaba Kool, Heddy Ring Telia Eestist ja veebikonstaabel Maarja Punak. Saatega liituvad virtuaalselt ka kooliõpilased Vanalinna Hariduskolleegiumist. Vestlust modereerib küberkiusamist ennetava algatuse Suurim julgus eestvedaja Karl Gustav Adamsoo.

Live-koolitunnid toimuvad Eesti Haridustehnoloogide Liidu algatusena, koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga igal neljapäeval kell 11.  Tund kantakse üle Inspira kanalis, mis on leitav Telia TVs, www.teliatv.ee ja Telia TV äpist ning Haridus- ja Teadusministeeriumi Youtube’i kanalis https://youtu.be/-drA0_sxo-M

 

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/235262397776523/

Vaata siit: