Veebiseminari salvestus

 Esitlus: http://www.slideboom.com/presentations/957948/Vahvad-veebikeskkonnad-ja–leiud-v%C3%B5%C3%B5rkeelte%C3%B5petamiseksKogemusedjaideed

Aeg: 26.03.2014 kell 15.00-16.00

Koolitaja: Aimi Jõesalu (Koolielu portaali saksa keele ainemoderaator)

Millest tuleb juttu?

Kuigi väidetakse, mis võõrkeelteõpetajatel viga, neil ju keeled suus ja nii palju abimaterjale veebist  leida, on alati rõõmustav, kui hea kolleeg toredaid veebileide jagab.  Jah, see on tõesti nii, et iga võõrkeeleoskusega lisandub uus avastuste maailm  juurde!

Iseasi, kas õpetajad on ikka nii väga tahtnud surfata ja otsida ja kasutada vabavaralisi veebileide oma töös. Mina olen seda aastaid teinud, mistõttu annaksin  seekordses veebiseminaris ülevaate minu jaoks vahvamatest e-keskkondadest ja nn veebileidudest. Jagan ära ka kõikvõimalikud kogemused ja nipid.

Nii saab kuulajaskond teada sellistest erilistest veebilehekülgedest, kus võib leida eri keeltes klaviatuurid ja saab teksti koostada (Litetype), erinevate keelte tähestikud ja veel muid sümboleid (TypeIt),  veebipõhise interaktiivse tahvli koostööks (AWW), inglise või saksa keele „rääkivad„ hääldussõnastikud, ingliskeelse visuaalse online-sõnastiku (http://visual.merriam-webster.com/) , mitmekeelse online-leksikasõnastiku, luua QR-koode jne.

Aastaid olen kasutanud oma tundides ja e-projektides väga palju erinevaid e-töövahendeid. Seekord tutvustaksin põgusalt tuttava LearningAppsi (www.learningapps.org )-keskkonna mitmekesist valikut, põhjalikumalt aga  ühistöö-vahendeid. Katsetame ise ka koostööd. Vahetame ideesid.

Veebiseminarilt ei puudu ka „üllatus“!

Sisenemine veebiseminarile:

[bigbluebutton token=0c99cb6d8ed3]