Eesti Haridustehnoloogide Liidu poolt on Haridus- ja Teadusministeeriumi tellimusel koostatud TI töötoa jaoks õppematerjalid koolitajatele. Töötuba viiakse läbi „Teaduspõhine õppekavade ja õppevara arendamine ning rakendamine ja õppekvaliteedi hindamine, personaalsed õpiteed ja õpianalüütika“ ehk ÕKVA+ tegevuste raames. Töötoas osalemine on sihtgrupile tasuta.

Koolides kohapeal toimuvas töötoas  saavad õpetajad teoreetilise ülevaate tehisaru toimimise põhimõtetest ja õpivad kasutama erinevaid tehisaru rakendusi. Töötuba on mõeldud algajatele ja osalemine ei vaja eelteadmisi. Töötuba kestab 4 akadeemilist tundi ehk 180 minutit.

Koolitus pakub õpetajatele süvendatud praktilist lähenemist tehisintellekti (TI) mõistmisele ja kasutamisele õppetöös. Käsitletakse TI aluseid, sealhulgas mõisted, ajalugu, keelemudelite treenimine ja seadusandlus.

Kaks esimest moodulit on koolile kohustuslikud:

I moodul: “Mis on tehisintellekt ja kuidas see töötab”.
Slaidid ja metoodiline juhend.
Esimeses kohustuslikus moodulis tutvustatakse TI baastõdesid ning arutletakse selle ajaloo ja seaduslike aspektide üle, et pakkuda terviklikku ülevaadet teemast.

II moodul: Erinevad juturobotid, nende töö põhimõte ja kasutamine.
Slaidid ja metoodiline juhend.
Teine kohustuslik moodul keskendub generatiivsete juturobotite erinevustele, nende kasutamisvõimalustele õppetöös ning potentsiaalsetele ohtudele, pakkudes praktilisi oskusi nende rakendamiseks.

Valikmoodulitest saavad osalejad süveneda konkreetsematesse TI rakendamise viisidesse hariduses. Nii on osalejatel võimalik teha valik kahe mooduli osas järgmiste seast:

III moodul: Kuidas õpilastega TI kasutada.
Slaidid ja metoodiline juhend.
Töötuba uurib tehisintellekti mõju mõtlemisele ja õppimisele. Ka otsib see vastust küsimusele: „Mida arvestada tehisintellekti tööriistade valimisel?“ ja „ Kas TI on tööriist või kark?“

IV moodul: Haridusele suunatud TI keskkonnad.
Slaidid ja metoodiline juhend
Töötoa põhifookus on tehisintellekti töövahenditel õpetajale ja uuritakse lähemalt kuidas ja mille jaoks saab õpetaja tehisintellekti töövahendeid kasutada.

V moodul: Multimeedia tööriistad ja TI: piltide-, videote- ja heli loomine.
Slaidid ja metoodiline juhend
Töötoas tutvutakse multimeediumi loomise ja kasutamisega õppeprotsessis ning katsetatakse, kuidas TI abi luua pilte, videoid või  audiot. 

Lisamaterjalid

Tehisaru pädevus: mõju mõtlemisele ja õppimisele (Tartu Ülikooli lisamaterjal. Autorid: Jaan Aru Kristjan-Julius Laak, Madis Vasser)