12.-13. augustil toimus üleriigiline Eesti Haridustehnoloogide Liidu suvekool, mis sellel aastal toimus Kehtna Kutsehariduskeskuses. Selle aasta suvekooli loosungiks oli “Omadega rabas”, osalejaid oli 65. 

Suvekool algas toreda fotojahiga, kus osalejad said proovile panna meeskonnatööoskust ja ka tähelepanu. Üles oli vaja otsida fotodel olevad objektid. Peale mõnusat liikumist oli vaja oma vaimu turgutada ja seetõttu toimus vaimse tervise ja enesehoidmise teemal põnev loeng. Seejärel algasid juba loengud, mis toimusid paraleelselt ja osalejatel oli vaja enda jaoks valida just see, mis neid kõnetas. Esimese päeva esimeses sessioonis oli osalejatel võimalus valida virtuaal- ja liitreaalsuse (ClassVR komplektid ja muud vahendid), Google Gemini ja andmete kasutamise töötubade vahel. Peale kosutavat lõunat osalesid osalejad teises sessioonis, kus oli samuti nende jaoks võimaldatud 3 valikut: Erasmus+ projekti võimalused, erinevad äpid ja AI. Esimesel päeval oli veel ka kolmas sessioon töötubasid, kus sai valida Sphero robotpalli, digipädevuste ja Edudata töötubade vahel. Kuna osalejad olid usinad õppima, siis korraldusmeeskonnal oli mõeldud veel ka neljanda sessiooni peale, kuid siis oli valida kahe põneva töötoa vahel. Esimeses käsitleti õuesõppe teemat ja mängiti Actionboundi mängu ning teises keskenduti uudsele hindamise süsteemile. Päeva jäid lõpetama toredad seikluslikud matkakesed. Esimesena viidi meid Toomekase tallu uhkeid daaliaid vaatama, seal on üle 2500 sordi daaliaid. Seejärel läksime ühiselt Mukri rappa, et seal toredasti aega koos veeta, sest nagu meie selleaastane loosungi ütles, et olimegi omadega rabas. Ilmataat kostitas meid tugeva vihmasajuga, kuid allasadanud vihm ei rikkunud meie meeleolu ega ühiselt veedetud aega. 

Teise päeva hommik algas ühise tegevusega, kus paika tuli panna järgmise aasta suvekooli koht ja korraldajad ning ka talvekooli paik ja korraldajad. Valikuid oli palju ja seetõttu polegi veel täpselt teada, kus järgmisel aastal meie traditsiooniline suvekool toimub. Talvekool toimub aga Pärnus. Peale ühisüritust said osalejad taas osaleda töötubades ning nagu eilegi, oli täna samuti 3 valikut. Kaks teemat olid aga kahe sessiooni pikkused ning need kestsid mõlemad 2 tundi. Teemad olid aga väga vajalikud, sest esimene oli seotud küberturvalisusega ja teine infoturbe meetmete rakendamisega. Nendega toimusid paralleelselt kaks mängulisemat töötuba, millest esimeses said osalejad katsetada vahva Intelino nutirongi võimalusi ning teises said osalejad uudistada TADA tarkade pliiatsite tööd. Kolmandas sessioonis olid töötoad jaotatud vastavalt haridustasemele: üldharidus, kutsekool ja kõrgkool. Üldhariduse töötoas said osalejad ülevaate Eduteni võimalustest, kutsekoolidele seotud töötoas said aga osalejad nõuandeid jätkusuutliku ja kvaliteetse õppevara loomise kohta. Ülikoolidele keskendunud töötoas said osalejad ülevaate uudsest Inspera hindamise süsteemist. Seejärel saadi taas ühiselt kokku ja meile jagati nõuandeid, kuidas AI kasutamisega koolides toime tulla. Ja otsa oligi meie suvekool saamas. Kõige lõpus said haridustehnoloogid mängida bingolaadset mängu ja anda ka tagasisidet.

Tagasisideküsimustiku põhjal selgus, et selle aasta suvekooli õnnestus väga hästi ning taaskord oli tore kogeda seda, kui südamega meie haridustehnoloogid koolides tööd teevad. Suur tänu osalejatele ja ka töötubade läbiviijatele. 

Ettekannete esitlused on lingitud kavasse

 

Korraldusmeeskond: Riina Leppmaa, Greete Metsama, Liia Moorits, Mari-Liis Seer, Ly Torn