15. mail 2015 külastas 29 haridustehnoloogi Tallinna Ülikooli, vastuvõtja rollis oli haridustehnoloog Veronika Rogalevitš.

Päeva alguses anti Tallinna Ülikooli ajaloost ja struktuurist lühike ülevaade, mida tuli kuulata väga tähelepanelikult– nimelt  hoiatas Veronika, et päeva lõppu on planeeritud viktoriin uute teadmiste kinnistamiseks. Seejärel suunduti tutvuma TLÜ Haridustehnoloogia keskuse uute ruumidega ning kuulati Mart Laanpere esitlust haridustehnoloogia sünnist, selle populariseerimise algusest Eestis ning tehnoloogiast inspireeritud haridustegevusest.3

Pärast lühikest ekskursiooni naasti Haridusinnovatsiooni Keskuse (HIK) ruumidesse, kus Oliver Hainsalu rääkis haridustehnoloogi nõustamistööst ja parimatest praktikatest TLÜs. Selleks, et päev väga teoreetiliseks ei kujuneks, oli haridustehnoloogidele planeeritud praktiline töötuba. Kohalviibinutel paluti gruppidesse jaguneda ning võtta endale nutiseadmed. Valmis olid pandud QR-koodi peidetud ülesanded, mille täitmiseks tuli aktiivselt liikuda HIK ruumides ning loovalt kasutada sealseid nutiseadmeid ja interaktiivseid tahvleid. Teadagi, midagi iseseisvalt läbi tehes õpitakse kõige paremini!

2

Praktilise töötoa lõpus viis Janne Jakobson haridustehnoloogid pikemale ekskursioonile TLÜ linnakusse. Liiguti moodsates loengusaalides ning filmitöötluse ruumides, kus sai pilgu heita must-valge filmiklassika restaureerimisele, elevust tekitas saadete filmimise ruum ja grimeerija tuba. Pikemalt uuriti TLÜ raamatukogu õpikeskuse võimalusi. Ringkäigust ei puudunud ka TLÜ katuselt avanenud suurepärane vaade kevadises roheluses Narva maanteele.

Ringkäik lõppes Balti Filmi- ja Meediakooli (BFM) kinosaalis 4K-tehnoloogia tutvustusega ja filmi vaatamisega.

1

Päeva lõpus koguneti taas Haridusinnovatsiooni Keskusesse mängima, kokkuvõtteid tegema ja muljetama. Nagu lubatud, oli Veronika koostanud Kahoot-keskkonnas keerukate küsimustega viktoriini Tallinna Ülikoolist. Kõige tähelepanelikumaks ja kiireimaks osutus Taimi Dreier Pärnu Ülejõe Gümnaasiumist.

HITSA tänab Veronikat ja TLÜ haridustehnolooge, multimeediaspetsialiste ja külaskäigu korraldamise juures olnud õppejõude sisuka ja toreda päeva eest!

Palun tutvu praktiliste tööde tulemustega!
Aitäh Kristjan Madalveele tehtud fotode eest!