3NB! Talvekool on lõppenud. Teemade esitlused ja kokkuvõtte leiad SIIT


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Allikas: Taagepera Lossi kogu

Toimumise aeg: 15.-17. jaanuar 2015

Koht: Taagepera Loss  (Taagepera küla, Helme vald, Valgamaa)

Korraldaja: Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse Innovatsioonikeskus.

Sihtrühm: kõikide haridustasemete haridustehnoloogid (või nende kohusetäitjad) ning ainemoderaatorid.

Eesmärk: Talvekooli eesmärgiks on õpetada muutma  õppetöö selliseks, et kuulamine asenduks erinevate tegevustega. Selle nimel vaatleme ja katsetame talvekoolis erinevaid pedagoogilisi stsenaariume ning õpilugude kasutamist õppetöös, ehitame roboteid ja loome äppe.

Teemad: 

  • Õpistsenaariumite kasutamine õppetöös.  Esimesel päeval keskendume õpistsenaariumite loomisele. Sessiooni jooksul  tekib osalejal võimalus olla algul õpilase rollis, seejärel mõelda läbi oma tund ühe konkreetse stsenaariumi järgi ning lõpus anda tagasisidet teiste poolt loodud materjalidele.
  • Uued leiud. Taaskord tutvume rühmatöö tulemusena valminud uute nutiseadmetele mõeldud töövahenditega.
  • Paralleelsed töötoad:
    Äpi loomine töövahendiga “MIT App Inventor 2”: Töötuba on praktilise väljundiga, mille tulemusena valmib osalejale mobiilirakendus.
    Animatsiooni loomine nutiseadmega: Töötoas katsetatakse erinevaid rakendusi Androidile ja iPADile ning valmis saab nii mõnigi animatsioon.
  • Innovatsiooniküpsuse mudeli tutvustus. Innovatsiooniküpsuse mudel on Euroopa iTec projekti raames välja töötatud hindamismudel, mis võimaldab õpetajal või koolil määratleda enda innovatsiooniküpsus ning lähtuvalt sellest planeerida nii kooli arenguvajadusi kui ka konkreetseid tegevusi klassiruumis. Mudeli abil on hea planeerida õppijate 21. sajandi oskuste arendamist. Töötoas tutvutakse lähemalt mudeliga ning tuuakse näiteid mudelis kirjeldatud erinevate tasemete ja kategooriate kohta.

 

Küsimuste korral võta ühendust:

Julia Šmakova
e-post julia.smakova@hitsa.ee
mobiil 588 55 481
Skype jylia.shmakova