Suvekool “Tukkuv haridustehnoloog digit ei püüa” toimus 15.-16. august 2018 Haapsalu Kutsehariduskeskuses (https://www.hkhk.edu.ee)

Suvekooli kava

15.-16. augustil 2018 toimus Haapsalu Kutsehariduskeskus (https://www.hkhk.edu.ee) haridustehnoloogide suvekool. Esmakordselt korraldas suvekooli Eesti Haridustehnoloogide Liit. Suvekoolis osales kokku 55 huvilist, kellest suur osa kuulub ka EHTL-i ridadesse.

 

Suvekool algas Haapsalu KHK direktori Ingrid Danilovi tervitusega ning Innove uuringute ja arenduskeskuse juhi Aimi Püüa ülevaatega digipädevuste tasemetööst (Esitlus). Seejärel tegi EHTL-i juhatus kokkuvõtte liidu möödunud aasta tegevustest ja tutvustas plaane (Esitlus). Lisaks andsid tehtust ülevaate töörühmade juhid. Lühikese ühise talgutunni viis läbi Ingrid Maadvere Gustav Adolfi Gümnaasiumist (Padlet).

Kogemuste saamiseks ja vahetamiseks oli kahe päeva jooksul võimalik valida erinevate paralleelselt toimuvate töötubade vahel:

  • Office 365, Riina Tralla (Luua Metsanduskool) Esitlus
  • Google võimalused, Lii Nuut (Eesti Lennuakadeemia) Esitlus 
  • Avasta H5P! Airi Aavik (Haapsalu Kutsehariduskeskus) Esitlus
  • Samsung 360, Vaiko Mäe (Sisekaitseakadeemia) Esitlus
  • GoPollock, Katrin Uurman (Räpina Aianduskool) Esitlus
  • Õppimist toetav edenemise mõtteviis + arvutiõpetus, Triinu Pääsik (Tallinna Rahumäe Põhikool) Esitlus

Kõikidel oli võimalik aktiivselt kaasa lüüa töörühmade talgutel. EHTL-i liikmetele toimus liidu üldkoosolek. Mitteliikmed said samal ajal osaleda HKHK arendusdirektor Aile Nõupuu läbi viidud fotokompositsiooni töötoas. Esitlus

Praktiliste vahendite talgud viisid läbi Signe Hohensee Tallinna 21. Koolis ja Veronika Rogalevitš Tallinna Ülikoolist Tulemus

Õhtustest tegemistest jäävad suvekooli meenutama Uuemõisa Lasteaed-Algkooli õpetajate Sirje Sinitskaja ja Moonika Nerman läbi viidud meeleolukas nutimäng Uuemõisa pargis, KHK majaekskursioon, piknik ja spontaanne tutvumisring hostelis. 

Osalejate poolt antud tagasiside järgi sai kiitust suvekooli korraldus ja toimumiskoht. Kõrgelt hinnati seda, et suvekoolis oli põhirõhk EHTLi ja töörühmade tööl. Leiti, et oluline on tagada töörühmade järjepidev arendamine ja seda selliselt, et panustamine ei oleks mitte ainult töö, vaid heaks tavaks – saades midagi teistelt, annan midagi ka vastu. Initsiatiivi hoidmists-tõstmist võimaldavadki mõnusad ühiskohtumised.

Toimunud suvekool sobib kokku võtta ühe osaleja lausega: “Ise teeme, hästi teeme ja mõnuga teeme.”

Kokkuvõtte koostas: Mari Tõnisson

 

EHTL tänab  suvekooli korraldajaid:

  • Airi Aavik
  • Ingrid Maadvere
  • Meeri Sild
  • Mari Tõnisson