27. veebruaril 2020 toimus EHTL-i talveseminar Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis ja Tartu Tamme Gümnaasiumis.

Talveseminari kava

Päev algas Tartu Tamme Gümnaasiumis tervituskohvi ja hiiglaslike kohupiimakorpidega. Juhatuse poolt võttis sõna Tiina Kasuk, kes rääkis, kuidas liidul läinud on.

Pärast seda tegi oma kooli kultuurisuuna innovatsioonist ettekande Tamme Gümnaasiumi haridustehnoloog Aly Valvas. Koos katsetasime kostüümielektroonikat, LilyPad’e ja graafikalaudu ning tegime majas ringkäigu.

Aly: “See oli minu esimene EHTL-i seminar. Olen alles ca 5 kuud haridustehnoloogi ametit pidanud ja eelnevalt täiesti teises valdkonnas tegutsenud.”

Järgmisena sai sõna TÜ haridustehnoloogia dotsent Mario Mäeots, kes otsis koos meiega vastust küsimusele “Kas digipedagoogika on haridustehnoloogia?

Osaleja: “Meeldis väga esineja eluterve suhtumine haridustehnoloogi ülesannetesse ja võimalustesse digipedagoogikate rakendamisele kaasa aidata ning õpetajaid toetada. Kõik on tegelikult võimalik, ka matemaatikaõpetajate puhul, kes võrrandeid kardavad :)”

Osaleja: “Minu jaoks võttis hästi kokku problemaatika olemuse järeldus, et infootsingust saab kõik alguse. Siis tekib kommunikatsioon, sisu, ohutus.”

Lõunapausiks liikusime naabermajas asuvasse Tartu Tervishoiu Kõrgkooli. TTK rahvusvaheliste suhete peaspetsialist Danel Jantra ja TTK teenuste ja koostöö koordinaator Richard Jalakas koos oma kolleegidega tutvustasid meile nii maja kui väga erinevaid tehnoloogilisi võimalusi.

Osaleja: “Oli elamusterohke päev, alates sisukatest ettekannetest, ahhetama panevatest interjööridest nii ühes kui teises koolis, särasilmsetest ja innukatest kolleegidest kuni tõsitalvisest Tartust läbisumpamiseni. Tervishoiu Kõrgkoolis oli nii põnev, et kui vanus ei takistaks, läheks või ise sinna õppima :)”

Osaleja: “Huvitav oli see, kuidas erinevad etteasted omavahel linkisid – ilmselt juhuslikult, aga tabavalt. Nimelt mainis Mario Mäeots, et õpetajatel ei ole metoodikaid, et õpetada digipädevusi ja Tervishoiu Kõrgkoolis kirjeldati, kuidas pereõde ei teadnud, kuidas fotot mobiilist arvutisse saada.”

Päeva jäädvustusi osalejate poolt saab vaadata siit.

Suur tänu talveseminari korraldajatele :

Anne Rosenberg
Aly Valvas
Rille Jüriado
Mari Tõnisson